Nurobiopsychologia na Uniwersytecie Gdańskim

Neurobiopsychologia to kierunek studiów określany mianem makrokierunku, bowiem łączy w sobie trzy bardzo istotne z perspektywy wiedzy o człowieku dziedziny, a mianowicie biologię, psychologię i medycynę.

To kierunek bardzo przyszłościowy, który łączy dyscypliny, jakich do tej pory jeszcze nie połączono...

Jak twierdzą pomysłodawcy kierunku Neurobiopsychologii, budowanie tak ogromnej i zróżnicowanej wiedzy to zjawisko unikalne nie tylko na skalę naszego kraju, ale również na skalę europejską. Dzięki temu właśnie kierunkowi najważniejsze dyscypliny nauki połączą się i będą uzupełniane wzajemnie poprzez uniwersyteckie kształcenie i praktykę.

Pytanie brzmi jednak, czy kierunek ten jest rzeczywiście potrzebny?

Jak twierdzą specjaliści z dziedziny neurobiopsychlogii, ostatnimi czasy wiedza dotycząca procesów mózgu i procesów psychicznych staje się przedmiotem bardzo dużego zainteresowania młodych ludzi oraz przedstawicieli wielu dyscyplin nauki.

Specjalistów w tej dziedzinie niestety nieustannie brakuje, szczególnie jeśli chodzi o połączenie tak wielu dziedzin, dlatego niezbędne jest ich wykształcenie.

Studia z neurobiopsychologii, które oferuje między innymi Uniwersytet Gdański charakteryzują się niezwykle wysokim stopniem atrakcyjności, szczególnie dlatego, że absolwenci tego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie w wielu ważnych naukowo, medycznie i psychologicznie instytucjach.


Dzięki wiedzy z tego zakresu, absolwenci będą mieli szerokie możliwości wykorzystania swojej wiedzy, mogąc pracować na przykład w charakterze psychologów, biologów, neurobiopsychologów czy w wielu instytucjach takich jak służby zdrowia, gabinety psychologiczne czy placówki naukowo badawcze bądź resocjalizacyjne, a nawet w sądownictwie oraz wojsku.

Studia w gdańsku z neuropsychologii to zatem wyjście naprzeciw oczekiwaniom środowiskowym, jakimi naprawdę warto się zainteresować.

 

 


zdjęcie: naukawposlce.pap.pl

więcej artykułów..
ten artykuł był czytany 16996 razy.