Klimatologia na Uniwersytecie Warszawskim

Zjawiska pogodowe nieustannie  nas fascynują i intrygują  - pragniemy poznawać je coraz lepiej i coraz bliżej, chcemy przewidywać pogodę i odgadywać jak  wdanym momencie zachowa się natura, chcemy posiadać wiedzę, której teoretycznie posiadać nie powinniśmy.

Jeśli odczuwacie potrzebę zgłębiania tego temat, możecie robić to na studiach z meteorologii i klimatologii...

W Polsce kierunki studiów są naprawdę zróżnicowane – bywają takie, które nie robią większego wrażenia, bywają takie, które są bardzo innowacyjne i takie, których sens często poddaje się wątpliwości. Jednym z kierunków ciekawych, ale przez wielu uważanych za nie mający większego sensu jest kierunek studiów poświęcony tematyce meteorologii i klimatologii.

Meteorologia i Klimatologia to dwa połączone ze sobą nierozerwalnie tematy będące podstawą kształcenia na kierunku o tej samej nazwie. Ten kierunek studiów proponuje Uniwersytet Warszawski – oczywiście między innymi, bowiem można uczyć się w tym zakresie również na innych uczelniach wyższych  w całym kraju jak i za granicą.

Dla kogo kierowane są te studia?

Studia w Warszawie z zakresu Klimatologii i Meteorologii to kierunek dla tych, którzy interesują się zagadnieniami związanymi z tą tematyką i chcą poszerzyć swoją wiedzę, ugruntowując ją poprzez praktykę i wiążą z tą dziedziną swoją przyszłość, a więc karierę zawodową.

Osoby, które zdecydują się na studia Warszawa na kierunku Klimatologia i Meteorologia będą zdobywać informacje i budować wiedzę kompleksową, dotyczącą przede wszystkim procesów, jakie zachodzą w naszej atmosferze nie tylko na naszej skali czasowej i przestrzennej, lecz na różnych skalach.

Absolwenci będą posiadali nie tylko odpowiednią wiedzę, ale również umiejętności związane z przeprowadzaniem badań kameralnych jak i terenowych czy opracowywania klimatologicznych analiz, które obejmują na przykład zmiany klimatu. Klimatolog musi również potrafić posługiwać się nowoczesnymi technikami komputerowymi i tego wszystkiego właśnie uczy się na studiach.

Takie osoby mogą pracować w bazach synoptycznych i zajmować się trudnymi nierzadko zjawiskami pogodowymi, są bardzo potrzebni, szczególnie Ci najlepiej wykwalifikowani i najlepsi w swoim fachu, a więc poddawanie wątpliwości sensu istnienia tego kierunku jest bezcelowe.

 Zdjęcie: tomick.pl
więcej artykułów..
ten artykuł był czytany 17760 razy.