Uniwersytet Warszawski proponuje ciekawe studia na Wydziale Orientalistycznym

Zainteresowanie innymi kulturami wśród młodych ludzi zauważa się coraz częściej – chętnie podróżują i samodzielnie zauważają, że w Polsce potrzeba coraz więcej specjalistów do kontaktów z innymi krajami, a niestety ludzi z odpowiednią znajomością języka jak również kultury całkowicie obcych, różnych od nas przedstawicieli kultur po prostu brakuje. W związku z tym, na wielu Uniwersytetach istnieje możliwość studiowania niebanalnych, wydających się wręcz szalonymi kierunków studiów.

Dobrym przykładem jest Mongolistyka i Tybetologia...

Mongolistyka i Tybetologia to kierunki studiów, w których kształcenie oferuje Uniwersytet Warszawski. Wydział Orientalistyczny tego prestiżowego uniwersytetu przygotował dla zainteresowanych studentów bardzo ciekawe zajęcia z zakresu języka mongolskiego i tybetańskiego zarówno w wersji klasycznej jak i nowoczesnej, w  zakresie kultury tego nadzwyczajnego miejsca oraz w kwestii religii, historii i oczywiście literatury Mongolii i Tybetu.

Czego mogą spodziewać się studenci?

Studia w Warszawie z zakresu Mongolistyki i Tybetologii trwają aż trzy lata – są to studia licencjackie, a więc po ukończeniu absolwenci będą wyposażeni w tytuł licencjacki będący przepustką do kolejnych studiów, podyplomowych bądź magisterskich.

Tytuł licencjacki jaki uzyskają na tych studiach będzie obejmował kierunek orientalistyki z jedną z wybranych przez nich specjalności – absolwenci będą reprezentowali bardzo dobre przygotowanie merytoryczne w kilku zakresach, między innym w zakresie zagadnień społecznych i kulturowych danego kraju albo regionu, dziejów interesującego studenta regionu czy kraju, począwszy od starożytności aż do czasów współczesnych czy wiedzy o filozofii, sztuce, kulturze i literaturze albo historii danego regionu czy kraju, jaki wybrał na swoją specjalizację.

Po studiach orientalistycznych absolwenci posiadają odpowiednią wiedzę, która pozwala im na swobodną komunikację i czytanie prostych tekstów w orientalnym języku. Przygotowanie merytoryczne pozwala na pracę w wielu miejscach, między innymi w instytucjach upowszechniania kultury czy administracji publicznej.

 

 

zdjęcie: przedstawienia.blogspot.com

więcej artykułów..
ten artykuł był czytany 18235 razy.