Niezwyczajny kierunek studiów na Politechnice Warszawskie

Być może nazwa kierunku nie brzmi zachęcająco, ale specjaliści twierdzą, że są to studia bardzo przyszłościowe i bardzo potrzebne, mimo że są pewnego rodzaju dopełnieniem już posiadanej wiedzy, bowiem chodzi tu nie o studia trwające kilka lat i kończące się dyplomem, lecz już studia podyplomowe.

Czy rzeczywiście warto się nimi zainteresować?

Studia podyplomowe z zakresu Ochrony odgromowej i przepięciowej oferowane są przez jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce, najlepszych w Warszawie, jaką jest Politechnika Warszawska, a więc coś musi być na rzeczy.

Zgodnie z przepisami jakie obowiązują w Polsce, osoby, które legitymują się dyplomem studiów wyższych, bez względu na to czy jest to tytuł magisterski czy licencjacki czy nawet doktorancki, mają prawo do dokształcania się właśnie na studiach podyplomowych.

Dla takich właśnie osób przewidziany jest kierunek studiów z zakresu ochrony odgromowej, a jak twierdzą wykładowcy, po  jego ukończeniu studenci uzyskają tytuł eksperta w zakresie tej właśnie tematyki, który niezbędny jest na przykład do projektowania, jak również realizacji ochrony odgromowej zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej, oczywiście zgodnie ze standardami europejskimi oraz międzynarodowymi, które są teraz aktualne.

Te studia w Warszawie będą odbywały się oczywiście zgodnie z regulaminem studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego, ale czego konkretnie mogą spodziewać się studenci?

Studiować będzie można tylko w systemie studiów niestacjonarnych, a na zajęciach studenci będą zdobywać informacje i budować wiedzę z zakresu fenomenologii wyładowań atmosferycznych czy mechanizmów i skutków oddziaływań piorunów, jak również z zakresu ryzyka zagrożenia piorunowego obiektów budowlanych czy projektowania ochrony tych budynków – oczywiście między innymi.

 Zdjęcie: pinger.pl

więcej artykułów..
ten artykuł był czytany 23605 razy.