Studia antyterrorystyczne w Warszawie?

Collegium Cavitas wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnego świata oraz zainteresowaniom młodych ludzi, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa w Państwie oraz działań antyterrorystycznych. W związku z tym przygotowane zostały podyplomowe studia w Warszawie, które przewidują między innymi pozyskiwanie takiej właśnie wiedzy .

Co czeka studentów?

Studia w Warszawie z zakresu bezpieczeństwa prowadzone są w systemie studiów podyplomowych, a dokładna nazwa kierunku to Analiza bezpieczeństwa i Zagrożeń Antyterrorystycznych. Studia te, które oferuje Collegium Cavitas przeznaczone są więc dla osób, które już pracują,  praca ta związana jest z zagrożeniem bezpieczeństwa lub analizowaniem takiego zjawiska czy właśnie przewidywaniem ewentualnych zagrożeń, przede wszystkim ataków.

Niestety w obecny świecie jednym z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń jest terroryzm, dlatego też studia te przeznaczone są również dla osób, które dopiero planują podjąć pracę w tym zakresie. Ten kierunek studiów ma za zadanie przygotować absolwentów do planowania reagowania w w kwestii przeciwdziałania terroryzmowi.

A konkretnie?

Jak twierdzi kierownik studiów, który jest jednocześnie dyrektorem Centrum Badań nad Terroryzmem, czyli Krzysztof Liedel, wśród wykładowców znajdą się wspaniali specjaliści z zakresu bezpieczeństwa i działań antyterrorystycznych, a ich zadaniem będzie przygotowanie studentów do zawodu analityka. W tym celu prowadzone muszą być różnorodne zajęcia z przedmiotów o charakterze analitycznym, które umożliwią młodym ludziom bądź już doświadczonym pracownikom zapoznanie się z postaciami terroryzmu funkcjonującymi w obecnym świecie oraz z metodami działania grup  terrorystycznych po to, aby móc je zwalczać bądź im przeciwdziałać.

Jeśli więc interesują Was studia po których czeka Was ciekawa praca i duże szanse na znalezienie jej w krótkim czasie to bardzo dobry kierunek.
zdjęcie: freedigitalphotos.net

więcej artykułów..
ten artykuł był czytany 24907 razy.